نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز جهانی اپرا
شاید شناخت کافی در مورد اپرا نداشته باشید و با این واژه کمی بیگانه باشید. باید بدانید که اپرا به مجموعه‌ای از هنرهای مختلف موسیقی، ادبیات، فن بازیگری، طراحی صحنه، دکور و کارگردانی گفته می‌شود. ایجاد صحنه‌های مختلف با هدف ایجاد احساس عظمت و جلب توجه و پرداختن به زرق و برق معماری است. اپرا را به عنوان ارزنده‌ترین پدیده‌های جهان موسیقی می‌دانند.
در سال‌های اخیر توجه کردن به این سبک باعث شده است تا تحولات فراوانی در رویداد و سبک‌های موسیقی ایجاد شود. اپرا به عنوان معنای یک اثر شناخته شده که از قرن 17 میلادی به نمایشی گفته می‌شود که به جای آواز خوانده می‌شود.
اپرا به عنوان ترکیبی از موسیقی و نمایش است که در مکان‌های خاص به نام خانه اپرا برگزار می‌شود. در واقع می‌توان بیان کرد خانه اپرا به عنوان یک ساختمان نمایش است که در آن مکان‌هایی برای اجرای اپرا، نشستن تماشاچیان و رختکن تعبیه شده است. برخی از سالن‌های نمایش به گونه‌ای تعبیه شده است که یک مکان ویژه برای اجرای اپرا باشد تا موسیقی و نمایش به تصویر کشیده شود.

روز جهانی اپرا

همان طور که بیان شد اپرا دارای محتوای ترکیبی است که از آن می‌توان به موسیقی و نمایش اشاره کرد. برای خلق آثار اپرایی باید در دو بخش موسیقی و نمایش بسیار حرفه‌ای عمل کرد تا مورد تحسین قرار بگیرد. کسانی که می‌خواهند درک درستی از وضعیت نمایش‌های اپرا داشته باشند باید شناخت خود را در زمینه موسیقی و هنر افزایش دهند.
اپرا برای نخستین بار توسط جاکوپو پری ساخته شده است اما کسی که اپرا را به معنای واقعی کلمه بنیان گذاری کرده است کلودیو مونته وردی است. اپرا به عنوان یک سبک تلفیقی در هنر شناخته می‌شود که دارای ابعاد مختلف به خود است. در روز جهانی اپرا مراسمات مختلفی در سراسر جهان به سبک‌های مختلف برگزار می‌شود.