نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز خواندن کتابهای الکترونیکی
پیشرفت علم و تکنولوژی باعث سر و سامان دادن به بخش‌های مختلف زندگی انسان‌ها شده است. 18 سپتامبر مصادف با 27 شهریور روز خواندن کتابهای الکترونیکی نام گرفته است. روز خواندن کتابهای الکترونیکی در تقویم به گونه‌ای است که افراد با دریافت کتاب‌های مورد علاقه خود و با اشتراک گذاری مطالب مفید این روز را گرامی می‌دارند.
باید توجه داشته باشید که کتاب‌های الکترونیکی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است و محیط کاربری آن بسیار متنوع‌تر از گذشته شده است. مزایای زیادی در زمینه استفاده از کتاب‌های الکترونیکی وجود دارد که باعث راحتی استفاده کنندگان می‌شود. کتاب به عنوان یک دوست همیشگی انسان‌ها محسوب شده که برای افزایش آگاهی بسیار مفید است.

کتاب‌های الکترونیکی


اگر می‌خواهید در مورد روز خواندن کتابهای الکترونیکی بیشتر بدانید می‌توانید به وب سایت یادمه سری بزنید. با پیشرفت علم، وجود کتاب‌های الکترونیکی باعث شده است تا دسترسی افراد به مطالب کتاب سریع‌تر از گذشته شود. برای این که بتوان از کتاب الکترونیکی استفاده کرد نیاز به یک گجت مناسب دارید تا در هر کجا که هستید بتوانید از این نوع کتاب‌ها بهره‌مند شوید.
برای نخستین بار روز خواندن کتابهای الکترونیکی در سال 2004 توسط شرکت راکوتن اوردرایو برگزار شده است. وان درایو به عنوان یک شرکت زیر مجموعه در آمریکا محسوب شده که با ناشران مختلفی همکاری دارد. از مزیت کتاب‌های الکترونیکی می‌توان به عدم اشغال فضای اتاق اشاره کرد، همچنین باید بدانید که این نوع کتاب‌ها برخلاف کتاب‌های فیزیکی و سنتی آسیب پذیر نیستند.
در هر زمان و مکان می‌توانید از کتاب‌های الکترونیکی بدون صرف فضای زیاد استفاده کنید. این امر باعث می‌شود تا دسترسی افراد به هزاران کتاب در یک گجت هوشمند فراهم شود. در روز خواندن کتابهای الکترونیکی می‌توان کتاب‌های جالب را به دیگران پیشنهاد کرد و مطالب مهم را با آنان به اشتراک گذاشت.