نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز جهانی چرت زدن
چرت زدن یکی از اعمالی است که بسیاری از افراد در مواقع خستگی انجام می‌دهند. واقعیت‌های مختلفی در مورد چرت زدن وجود دارد که نشان می‌دهد چرت زدن باعث افزایش سلامتی می‌شود. روز جهانی چرت زدن به عنوان روزی است که انسان اقدام به استراحت کوتاه مدت می‌کند تا نیروی جسمی و روحی خود را بازگرداند. طبق آمارهای منتشر شده یک ساعت چرت زدن باعث می‌شود تا 10 ساعت هوشیاری به شکل کامل تأمین شود.
14 مارچ به عنوان روز جهانی چرت زدن در نظر گرفته شده است. روز جهانی چرت زدن به صورت غیر رسمی برای نخستین بار سال 1999 اجرا شده است. توجه داشته باشید که اکثر پستانداران در طول روز، مدت کوتاهی را به چرت زدن می‌پردازند. این امر باعث می‌شود تا خواب به شکل درست‌تری در شبانه روز تنظیم شود.

روز جهانی چرت زدن

اگر بخواهید اطلاعات کامل‌تری در مورد روز جهانی چرت زدن داشته باشید بهتر است به وب سایت یادمه مراجعه کنید. چرت زدن دارای فواید زیادی برای سلامت بدن است که باعث افزایش سلامت روحی و جسمی می‌شود. استراحت کوتاه مدت در طول روز باعث افزایش سلامت قلب می‌شود که این امر طبق یک مطالعه‌ای که در سال 2019 منتشر شده تأیید شده است.
چرت زدن می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود، خواب ناکافی در طول روز باعث تهدید جدی سیستم ایمنی بدن می‌شود، پس چرت زدن می‌تواند سیستم ایمنی بدن را به شکل ویژه‌ای تقویت کند. از دیگر فواید چرت زدن در طول روز می‌توان به تقویت فعالیت ذهنی و تقویت حافظه اشاره کرد. محققان اعلام می‌دارند که تقویت استقامت بدنی به کمک چرت زدن در طول روز حاصل می‌شود.
همان طور که خوانده‌اید چرت زدن دارای فواید زیادی برای سلامت جسمی و روحی است و در طول روز توصیه شده است که مدت زمان کوتاهی را به استراحت کردن اختصاص دهید.