نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار
ولادت سالار شهیدان، امام حسین (ع) و روز پاسدار به عنوان روز پاسدار در نظر گرفته شده است. امام خمینی (ره) برای نخستین بار روز سوم شعبان را مصادف با ولادت سالار شهیدان، روز پاسدار اعلام کرده است. امام حسین (ع) به دلیل شجاعت و پاسداری از دین مبین اسلام توانست با واقعه کربلا اسلام را زنده نگه دارد. اگر فداکاری پاسداران اسلام و شهادت جوانمردانه آنان نبود قطعاً امروز اسلام از بین می‌رفت.
ولادت امام حسین (ع) دارای شبهات مختلفی است که در نتیجه روز سوم شعبان به عنوان روز ولادت سرور و سالار شهیدان در نظر گرفته شده است. امام حسین (ع) دارای جایگاهی بسیار بالایی نزد خداوند است و فرشتگان در زمان تولد آن حضرت به فاطمه الزهرا (س) تهنیت و شادباش عرض می‌کردند.
پاسداران به عنوان شاگردهای مکتب علی اکبر و قاسم شناخته می‌شوند و ولادت سالار شهیدان به عنوان روز پاسدار گرامی داشته می‌شود. در این روز مراسم‌های مختلفی از ناحیه سپاه پاسداران برای قدردانی از کارمندان و فداکاران برگزار می‌شود.

ولادت سالار شهیدان، امام حسین (ع) و روز پاسدار

پاسدار به عنوان شخصی است که مظهر آزادگی شناخته می‌شود و شهادت یک راهی است که از مسیر موفقیت و سعادت آغاز می‌شود. پاسداران این مرز و بوم با فداکاری‌هایی که در نقاط مختلف ایران و سایر کشورها داشته‌اند باعث حفظ دین اسلام شده‌اند. خوب است قدر پاسداران سرزمین را بدانیم و در روز پاسدار آنان را گرامی داشته و از آن‌ها تقدیر کنیم.
سپاه پاسداران به عنوان مظهر اقتدار و صلابت مردم شناخته می‌شود که راه آنان راه سیدالشهدا (ع) است که در نهایت به سعادت و کمال دنیا و رسیدن به قرب الهی ختم می‌شود. سپاه پاسداران توانسته است با ایستادگی در برابر دشمنان، مشت محکمی بر دهان آنان کوبیده و نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کند.