نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز چیپس و ماست
چیپس به عنوان یکی از خوراکی‌های خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. چیپس به دلیل نوع موادی که در آن به کار می‌رود مضر است اما بسیار محبوب و پرطرفدار بوده و نمی‌توان از طعم خوب آن گذشت. اصولاً چیپس را با ماست مصرف می‌کنند چرا که همه خوشمزه‌تر شده و هم مضرات آن کاهش پیدا می‌کند. روز چیپس و ماست در تقویم به عنوان یک روز خوشمزه در نظر گرفته می‌شود.
جالب است بدانید که چیپس به عنوان یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های قرن محسوب شده که بسیار پرطرفدار است. برای نخستین بار ویلیام تاپندون چیپس را از رستوران‌ها به مغازه‌های خواربارفروشی برد و در سال 1895 فروش چیپس را به صورت رسمی آغاز کرد. مصرف چیپس به گونه‌ای پیش رفت که در قرن 20 به عنوان یکی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌های قرن شناخته شد.

روز چیپس و ماست

پرینگلز به عنوان یکی از محبوب‌ترین برندهای چیپس در جهان است که به ادعای بسیاری از محققان، این برند به عنوان یکی از برندهای پیشتاز در زمینه تولید چیپس سیب زمینی است. شما می‌توانید در وب سایت یادمه اطلاعات بیشتری در زمینه روز چیپس و ماست کسب کنید. کارگاه‌های چیپس پزی در زمان گذشته دارای نام‌های جالبی بوده است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
خوشمزه‌های سمی، چیپس‌های دهه شصتی، هر چه مضرتر؛ خوشمزه‌تر، چیپس و پنیر و دیگر هیچ، یک میان وعده خطرناک و غیره. در روز چیپس و ماست می‌توانید در کنار دوستان و خانواده خود خلال‌های چیپس را با ماست ترکیب کرده و از این تنقلات خوشمزه لذت ببرید.
باید این نکته را در نظر داشته باشید که زیاده روی در مصرف چیپس و ماست باعث می‌شود تا کلسترول خون شما افزایش پیدا کرده و سلامتی شما به خطر بیفتد، پس بهتر است در مصرف چیپس اعتدال را رعایت کنید.