نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز جهانی بکاپ گرفتن
اگر نگاهی به تقویم داشته باشید به این موضوع پی خواهید برد که 31 مارس به عنوان روز جهانی بکاپ گرفتن در نظر گرفته شده است. نام گذاری 31 مارس به نام روز پشتیبان گیری نشان از اهمیت این موضوع در زندگی دارد. برای این که بتوانید از داده‌های شخصی و مهم خود در مقابل افراد سودجو جلوگیری کنید بهتر است از داده‌های خود پشتیبان تهیه کنید.
پشتیبان گرفتن از داده‌ها تنها به دلیل مقابله با افراد سودجو نیست، چرا که در بسیاری از مواقع نقص سیستم و یا حوادث طبیعی باعث از بین رفتن اطلاعات می‌شود پس بهتر است در روز جهانی بکاپ گرفتن به فکر پشتیبانی از اطلاعات ضروری خود باشید تا در صورت از دست دادن آن با چند کلیک ساده اطلاعات مهم را بازگردانی کنید. روش‌های مختلفی در زمینه بک آپ گرفتن وجود دارد که هر کدام می‌تواند برای افراد مؤثر باشد.

بکاپ گرفتن

طبق آمارهای منتشر شده و بررسی آن‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که بیشترین رویدادی که باعث از بین رفتن اطلاعات می‌شود مشکلات و خرابی هارد و سخت افزار است. بعد از آن خطای انسانی و خرابی نرم افزار گزارش شده است. در نتیجه اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات افزایش پیدا می‌کند که همه افرادی که در زمینه سیستم عامل و داده فعال هستند باید به امر توجه کنند.
شما در حال مطالعه مقاله روز جهانی بکاپ گرفتن در وب سایت یادمه هستید. همواره در هر زمینه‌ای باید نکات ایمنی را رعایت کنید. بکاپ گرفتن به شما این اطمینان را می‌دهد که در صورت از بین رفتن اطلاعات به راحتی آن را بازیابی کنید. در روز جهانی بکاپ گرفتن توجه کردن به این موضوع حائز اهمیت است و بهتر است به دیگران نیز این موضوع را گوشزد کنید تا فرهنگ پشتیبانی از اطلاعات در بین عموم مردم جا بیفتد. ذخیره سازی می‌تواند در یک محیط ابری یا یک هارد دیسک فیزیکی انجام شود. در واقع شما با توجه به حجم اطلاعاتی که دارید و نحوه راحتی کار کردن با نرم افزارهای پشتیبان گیری می‌توانید یک شیوه را انتخاب کنید.