نخستین سامانه جامع یادآوری و تقویم در ایران

روز جهانی خواستگاری
یکی از رسم‌های نیکی که ایرانیان به آن پایبند هستند خواستگاری رفتن به همراه خانواده است که این موضوع نقش خانواده در ازدواج را نشان می‌دهد. روز جهانی خواستگاری در تقویم به عنوان روزی است که در آن افراد با خانواده‌ی خود به خواستگاری می‌روند. خواستگاری رفتن به همراه خانواده نشان از یک وصلت پایدار دارد که بسیاری از افراد به این کار اقدام می‌کنند.
خواستگاری به عنوان یک رسم نیکو دارای شرایط و آداب است که باید در مورد آن اطلاعات کافی را کسب کرد. روانشناسان معتقدند که جلسه اول خواستگاری به عنوان یک جلسه برای مشاهده طرفین است. در واقع می‌توان در جلسه نخست خواستگاری رفتار طرفین را سنجید و ارزیابی کرد. اگر می‌خواهید در مورد روز جهانی خواستگاری بیشتر بدانید بهتر است به وب سایت یادمه مراجعه کنید.

رسوم خواستگاری

در جلسه خواستگاری ملاک‌های اولیه خانواده‌ها سنجیده می‌شود که شامل شغل، وضعیت مالی، وضعیت فرهنگی خانواده‌ها و غیره است. اگر جلسه ابتدایی خواستگاری با موفقیت و رضایت طرفین انجام شود می‌توان به مراحل بعدی امیدوار بود. در جلسه خواستگاری بهتر است مسائل مهم بررسی شود و کتمان نشود. باورهای اشتباهی نیز در جلسه خواستگاری وجود دارد که باید در روز جهانی خواستگاری به آن پرداخته شود.
خیلی از افراد به خیال بافی‌های مختلف روی می‌آورند و وعده‌ها و ادعای واهی را برای زندگی آینده بیان می‌کنند که این امر می‌تواند اصل صداقت را خدشه دار کند. در روز جهانی خواستگاری بهتر است به مراسم اصیل اشاره کرد و خانواده‌ها را با موضوع ازدواج آگاه کرد.
بیان کردن برنامه‌های طرفین برای یک ازدواج موفق حائز اهمیت است. خواستگاری به عنوان یکی از رسم‌های مهم در زندگی شناخته شده که تبعیت از اصول صحیح آن باعث موفقیت می‌شود. جوانان می‌توانند از الگوی خواستگاری و زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه الزهرا (س) به عنوان یک الگوی صحیح استفاده کنند. نهایت اخلاص در ازدواج این دو بزرگوار دیده می‌شود که بهترین الگو برای زندگی جوانان است.